30 hostí na svadbe minulosťou, povolených bude 100

Podľa najnovších nariadení vlády sú všetky svadby s výnimkou samotného obradu zakázané. Viac TU.

 

Mnohým nevestám v týchto minútach odľahlo. Prísne opatrenia ohľadne počtu hostí, ktoré mali platiť celoplošne už od októbra sú nateraz zažehnané. Na svadbách bude môcť byť sto ľudí (bez personálu), no zavedú sa prísnejšie kontroly. Majiteľ podniku, kde sa svadba uskutoční, musí 48 hodín dopredu oznámiť jej konanie regionálnemu úradu verejného zdravotníctva. Hygienici tiež zverejnia manuál bezpečnej svadby. Na začiatok je však potrebné spomenúť, že ak sa miestna samospráva (hygiena) v hociktorom regióne rozhodne sprísniť pravidlá, má na to plné právo. „Ak by sa situácia vymykala spod kontroly a budeme vidieť ignoráciu, tak sa vrátime späť ku tridsiatke,“ dodal premiér.

Rúška pri fotení nebudú vyžadované…

Pri spoločnom fotení a taktiež pri konzumácii jedál a nápojov nebudú vyžadované rúška. Naopak pri tancovaní na parkete by ich svadobčania mali mať. Zmeny budú platné od 1. októbra, dovtedy platia súčasné pravidlá.

Porušovanie pravidiel vyjde draho…

Na svadby budú chodiť za doprovodu mestskej či štátnej polície kontroly z hygieny. Spomína sa o pokutách rádovo v tisíckach eur a taktiež, že v červených regiónoch budú pokuty dvakrát vyššie ako v zelených. Váda navrhuje, že v prípade porušenia týchto pravidiel dostane pokutu podnik, kde sa svadba organizuje, čo v preklade znamená, že sa pravdepodobne na finálnej účtenke za Vašu svadbu premietne aj táto položka.  Hygienici môžu udeliť najviac 20-tisícovú pokutu, no podľa posledných vyjadrení musí vláda prezistiť, či je legislatívne vôbec možné takúto pokutu podniku vôbec udeliť.

„Ak by sa situácia vymykala spod kontroly a budeme vidieť ignoráciu, tak sa vrátime spôť ku tridsiatke,“ dodal premie, pričom narážal na pôvodný návrh hygienikov obmedziť počet hostí na svadbe na 30 ľudí. #startitup #info

 

 

Presné znenie opatrení bude podľa vlády hotové do jedného týždňa. Správu budeme samozrejme aktualizovať.