Fotenie v prírode bez rúšok dostáva zelenú. Stačí dodržať tieto pravidlá…

Tlačová agentúra Slovenskej republiky práve vydala oficiálnu správu, kde hlavný hygienik SR Ján Mikas mení nariadenie ohľadne nosenia rúšok v prírode. Nové nariadenie, ktoré platí už od utorka 21.4.2020 hovorí:

„Nos a ústa teda musia byť prekryté napríklad rúškom, šatkou alebo inými prostriedkami, ktoré bránia šíreniu kvapôčok, a to s výnimkou detí vo veku do dvoch rokov, osôb so získanými poruchami autistického spektra, ďalej osôb v uzavretom vozidle, ak sú všetky osoby vo vozidle zo spoločnej domácnosti, vodičov verejnej dopravy, ktorí sú sami v uzavretej kabíne oddelene od ostatného priestoru určeného na prepravu osôb, ďalej osôb žijúcich v spoločnej domácnosti pri pohybe v prírode, ak je ich vzdialenosť od iných minimálne 20 metrov, osôb nežijúcich v spoločnej domácnosti pri pobyte v prírode, ak je ich vzájomná vzdialenosť minimálne 20 metrov“.

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia

Zavedenie tohto povolenia vo fotografickej praxi znamená, že od zajtra sa bude dať oficiálne fotiť v prírode bez rúšok za dodržania 20 metrového odstupu a hygienických opatrení. Keďže v brašni každého fotografa, ktorý to s fotkou myslí vážne sa nájde objektív, ktorý toto  20 metrové obmedzenie hravo zvláda, môžeme začať dohadovať termíny. Že nám na Vašom ale aj našom zdraví záleží, utvrdzuje fakt, že my rúška budeme mať nasadené počas celého fotenia.

Z našej palety služieb tak môžete využiť Rodinné fotografovanie, Tehotenské fotografovanie, fotografovanie detí, alebo fotografovanie svadobných portrétov.