Obmedzenie počtu hostí na svadbách od 1. Októbra

Podľa najnovších nariadení vlády sú všetky svadby s výnimkou samotného obradu zakázané. Viac TU.

Od 1. októbra sa obmedzia svadby na 30 osôb

Všetkých budúcich novomanželov zasiahla neprijemná správa v znení, že Od 1. októbra sa obmedzia svadby na 30 osôb.

Hoci hromadné podujatia v interiéroch su povolené pre 100 osôb, svadby tam nespadajú.

Stačí teda svadbu prekategorizovať na hromadné podujatie?

V prvom rade je potrebné napísať, že tieto opatrenia by sa mali dať do finálnej podoby až v priebehu tohto týždňa. Dovtedy musíme myslieť pozitívne. Taktiež sa objavili informácie, že dané obmedzenia budú platiť len pre “červené” lokality. Niektoré nevesty sa snažia rýchlo presunúť svadbu na tento mesiac, hoci bude v pondelok, bude v plnej zostave.

 

Informácie sa líšia

Čo portál, to iné informácie. Pravdepodobne ani samí zhotovitelia týchto opatrení v tom nemajú úplne jasno. Na internete sa už objavili aj petície od rozčarovaných neviest, ktoré žiadajú o zachovanie aspoň 100-člennej svadby. Či takéto petičné hárky zavážia nie je isté. Hlavným rozdielom medzi svadbou a hromadným podujatím, kde je povolená stovka osôb je, podávanie a konzumácia jedál, kde je podľa hygienikov väčšia pravdepodobnosť nákazy.

Čo bude so zaplateným rezervačným poplatkom ak svadbu zrušíme?

U nás rozhodne neprepadne. Hoci budúci rok máme už celkom slušne obsadený, stále sa nájdu voľné soboty a piatky. Ak by sa nám voľné termíny nestretli, je možné tento už zaplatený poplatok využiť na akékoľvek fotenie v našom štúdiu alebo v prírode.

 

 

Správu budeme aktualizovať