O mne

Niečo o mne

Volám sa Peter Dirga

Fotografii sa venujem približne od roku 2002. Väčšinu projektov realizujem s mojou manželkou, ktorá tiež pôsobí ako samostatná fotografka. Sú to najmä svadby a štúdiové fotenia. Nájdu sa aj špeciálne fotenia, ktoré sú pre nás výzvou a tú ochotne prijmeme.

Mojou hlavnou prioritou je Vaša spokojnosť...

Preto ku každému klientovi pristupujem individuálne a usilujem sa poradiť a najmä vyhovieť všetkým Vaším požiadavkám.

Snažím sa aby každé fotenie prebiehalo v uvoľnenej priateľskej atmosfére čím dokážem zachytiť Vašu každodennú prirodzenosť.

Zorientovať sa v ponuke fotografov nie je jednoduché. Pri výbere sa môžete poradiť so svojimi známymi, rodinou či priateľmi, aby vám zo skúsenosti niekoho odporučili. Áno, toto je najjednoduchšia cesta, ale predsa vkus každého je iný, a vy sa tak v konečnom dôsledku „dopracujete“ k priemernému fotografovi.

Vaše nároky sú však vyššie, hľadáte niekoho, kto pre vás zhrnie všetko dôležité a zásadné. Vyžadujte takého fotografa, do ktorého ak raz investujete, tak sa to skutočne vyplatí.

Každý fotograf ma svoj štýl. Prostredníctvom webových prezentácii si môžete jednoducho prezrieť portfólio rôznych fotografov. Zahliadnite rôzne pohľady, témy a zúžte si výber na niekoľkých, ktorých fotografické dielo vás zaujalo.

Vývoj

Niečo viac …

Výstavy v galérii umelcov Spiša

Fotografie z mojej dielne boli 3x vystavované v Galérii umelcov Spiša a taktiež zdobili bilboardy na celom Slovensku...

Fotograf železničných spoločností

Svojho času boli moje fotografie pravidelne uverejňované v periodikách štátneho železničného dopravcu ZSSK Cargo, kde sa pomocou nich prezentovali výročné správy, propagačné materiály a diáre pre zamestnancov. Nákladný dopravca nebol jediný železničný subjekt. Moje fotografie sa objavili aj v printových médiách spoločnosti ŽSR, ZSSK a taktiež som spolupracoval so spoločnosťou RegioJet

Medzinárodní klienti

Veľkou cťou nám bolo nafotiť špeciálne triediace stroje spoločnosti ISHIDA, ktoré na Slovensku využívajú Popradské baliarne pri výrobe popradskej kávy. Taktiež sme mali možnosť zvečniť akciu spoločnosti LR Health & Beauty.

 • 1997

  Prvý kontakt s fotoaparátom

  Od otca jasné inštrukcie, že fotoaparát bude držať on, a ja stlačím spúšť. Pamätám si to akoby to bolo dnes. Na fotografiu som vtedy čakal asi mesiac - kým sa nedofotil celý film a následne sme ho mohli dať vyvolať.

 • 2000

  Prvý rodinný digitálny fotoaparát

  Hoci interná pamäť mala len niekoľko megabajtov, fotografie boli len v rozlíšení 320x240 a prvý krát sa dali vidieť až v počítači, bolo to niečo perfektné.

 • 2002

  Prvá vlastná digitálna zrkadlovka

  Timeline Content

 • 2010

  Založenie živnosti a prvá svadba

  Tesne pred svadbou som si z prvých výplat zaobstaral na tú dobu skvelý Nikon D90 s najinteligentnejším bleskom na svete - SB 900.

 • 2015

  Malé domáce štúdio, na svadby začíname chodiť s manželkou obaja

  Timeline Content

 • 2019

  Otvorenie fotoštúdia v centre mesta, výpoveď v práci - fotograf na fulltime

  Timeline Content