O nás

Niečo o nás

Voláme sa Peter a Žofia

Fotografii sa venujem približne od roku 2002. Manželka sa do remesla pridala v roku 2015. Väčšinu projektov realizujeme spolu, no pôsobíme aj samostatne. Gró naších projektov tvoria svadby, štúdiové fotenia a eventy.

Našou hlavnou prioritou je Vaša spokojnosť...

Preto ku každému klientovi pristupujeme individuálne a usilujeme sa dosiahnuť vašu spokojnosť.

Snažíme sa aby každé fotenie prebiehalo v uvoľnenej priateľskej atmosfére čím dokážeme zachytiť vašu každodennú prirodzenosť.

Zorientovať sa v ponuke fotografov nie je jednoduché. Pri výbere sa môžete poradiť so svojimi známymi, rodinou či priateľmi, aby vám zo skúsenosti niekoho odporučili. Áno, toto je najjednoduchšia cesta, ale predsa vkus každého je iný a vy sa tak v konečnom dôsledku pravdepodobne  „dopracujete“ k štýlu fotiek, ktorý sa síce môže páčiť vašim priateľom, ale nemusí sa páčiť vám.

Každý fotograf ma svoj štýl. Prostredníctvom webových prezentácii si môžete jednoducho prezrieť portfólio a rozhodnúť sa.

Vývoj

Niečo viac …

Výstavy v galérii umelcov Spiša

Fotografie z mojej dielne boli 3x vystavované v Galérii umelcov Spiša a taktiež zdobili bilboardy na celom Slovensku...

Fotograf železničných spoločností

Svojho času boli moje fotografie pravidelne uverejňované v periodikách štátneho železničného dopravcu ZSSK Cargo, kde sa pomocou nich prezentovali výročné správy, propagačné materiály a diáre pre zamestnancov. Nákladný dopravca nebol jediný železničný subjekt. Moje fotografie sa objavili aj v printových médiách spoločnosti ŽSR, ZSSK a taktiež som spolupracoval so spoločnosťou RegioJet

Medzinárodní klienti

Veľkou cťou nám bolo nafotiť špeciálne triediace stroje spoločnosti ISHIDA, ktoré na Slovensku využívajú Popradské baliarne pri výrobe popradskej kávy. Taktiež sme mali možnosť zvečniť akciu spoločnosti LR Health & Beauty a ďalšie podujatia ako Ples Spišiakov a podobne.

 • 1997

  Prvý kontakt s fotoaparátom

  Od otca jasné inštrukcie, že fotoaparát bude držať on a ja stlačím spúšť. Pamätám si to akoby to bolo dnes. Na fotografiu som vtedy čakal asi mesiac - kým sa nedofotil celý film a následne sme ho mohli dať vyvolať.

 • 2000

  Prvý rodinný digitálny fotoaparát

  Hoci interná pamäť mala len niekoľko megabajtov, fotografie boli len v rozlíšení 320x240 a prvý krát sa dali vidieť až v počítači, bolo to niečo perfektné.

 • 2002

  Prvá vlastná digitálna zrkadlovka

  Timeline Content

 • 2010

  Založenie živnosti a prvá svadba

  Tesne pred svadbou som si z prvých výplat zaobstaral na tú dobu skvelý Nikon D90 s najinteligentnejším bleskom na svete - SB 900.

 • 2015

  Malé domáce štúdio, na svadby začíname chodiť s manželkou obaja

  Timeline Content

 • 2019

  Otvorenie fotoštúdia v centre mesta, výpoveď v práci - fotograf na fulltime

  Timeline Content