Svadby sú od 1.10 stopnuté, povolený je len obrad… čo ďalej?

Slovensko sa pre koronavírus vracia k prísnejším opatreniam, ktoré žiaľ zastihli aj svadby. Podľa najnovších informácií od ústredného krízového štábu sú od 1.10.2020 svadby do odvolania úplne zrušené. Výnimkou je samotný obrad (sobáš). Teda zobrať sa môžete, no oslavu s priateľmi a rodinou zatiaľ nezrealizujete, jedine že by ste zabezpečili všetkým hosťom testovanie na tento vírus, ktoré nebude staršie ako 12 hodín. Mnohé nevesty majú určite aktuálne hlavu v smútku, zvlášť tie, ktoré si svadbu preložili zo začiatku svadobnej sezóny 2020 na október alebo november. Verte, že v tom sme s Vami a preto v tejto ťažkej dobe ponúkame zopár riešení, možno nie len pre naše nevesty.

 

 

Svadba v roku 2021

Preloženie svadby na rok 2021 je samozrejme možné a veľmi radi s Vami nájdeme voľný termín. Každopádne musíme spomenúť, že väčšina sobôt v hlavných mesiacoch sezóny je už žiaľ obsadená. Piatkov je voľných pomerne dosť a nielen na Slovensku sa stávajú rovnocenným svadobným dňom ako je sobota. Výhodou je buď predĺženie veselice a s ňou spojených “posvadbín” alebo dlhší čas na zotavenie 🙂 .

Svadba bude, hoci len s najbližšou rodinou, s priateľmi to oslávime neskôr

Aktuálne sú sobáše povolené. Ako cirkevné tak aj klasické na obecnom či mestskom úrade. Počty hostí na týchto obradoch ešte odborníci upresnia, no rozpráva sa o najbližšej rodine v maximálnom počte 50 svadobčanov, no vrátane kňaza, miništrantov, fotografov, kameramanov a vlastne všetkého personálu, ktorý je pri obrade. Oslavu Vášho áno s rodinou a priateľmi môžete posunúť na obdobie, keď už bude všetko v úplnom poriadku. Dokonca si môžete povedať svoje ÁNO formou obnovenia manželského sľubu aj v kostole. Tento rok sme už takéto svadby absolvovali. Obrad v úzkom rodinnom kruhu a koncom leta poriadnu veselicu. Verte, že pri treťom hudobnom kole si na to, že sobáš bol par mesiacov skôr, už nikto nespomenul.

Svadbu rušíme

Život je nevyspytateľný a svadby sa občas rušia aj z iného smutnejšieho dôvodu než z dôvodu pandémie. Ak ste sa takto už rozhodli, určite na to máte svoje dôvody a nesedí Vám ani jedna z možností vyššie. Chceme aby ste vedeli, že Vás podporíme v akomkoľvek rozhodnutí. Ak už u nás máte rezerváciu termínu, stačí ak nám dáte vedieť, že ju rušíte. Rozhodli sme sa, že rezervačný poplatok Vám za týchto okolností nenecháme prepadnúť. Ponúkame Vám hociktorý z našich voľných termínov v roku 2021/2022 alebo Vám vystavíme poukaz, ktorý môžete u nás využiť na akékoľvek fotenie, alebo ho jednoducho podarovať priateľom, rodine či známym.

Milé nevesty, verte, že aj pre nás fotografov, ktorí sa fotkou živia nastalo ďalšie nie veľmi ľahké obdobie. Po takmer polročnej prestávke od konca svadobnej sezóny 2019 sme fungovali ani nie 3 mesiace a  prišla ďalšia stopka od príjmov, ktoré zabezpečujú naše živobytie na celý rok.

 

Na záver nie veľmi príjemných správ, niečo na odľahčenie:

 

Ostáva nám myslieť pozitívne. Sme v tom spolu!